Trusler om terrorisme skulle ikke skaffe 32-årig opholdstilladelse i Danmark, mener dommer i Århus.
Sådan! Så mangler vi bare vennerne.
Sådan! Så mangler vi bare vennerne.
RSS af kommentarer til dette indlæg. TrackBack en URI
| Pk om Kulturberigelse: 7 mand mod 14… | |
| Pk om Sjakaler | |
| Henrik om Forbrydelsernes top 10 | |
| Pelagius af Asturien om Hvad synes du om denne re… | |
| Mosemanden om Kulturberigelse: 7 mand mod 14… | |
| Slyrgraff om Kulturberigelse: 7 mand mod 14… | |
| John C. om Sjakaler | |
| Fritz om Kulturberigelse: 7 mand mod 14… | |
| Jørgen om Sjakaler | |
| Danskeren om Kulturberigelse: 7 mand mod 14… | |
| Frihed om Nedsat aktivitet på bloggen i … | |
| Frihed om Sjakaler | |
| Jørgen om Kulturberigelse: 7 mand mod 14… | |
| kitman om Sjakaler | |
| kitman om Sjakaler |

Trist trist historie
Hvorfor bliver vennerne og broderen ikke udvist?
Hvorfor skal libaneserne trækkes med ham? Har de ikke rigeligt med muslimer i forvejen? Det er trist at Libanon, der tidligere var lidt af en oase i regionen, nu er blevet så overrendt med muslimer, at det anses for muslimsk territorie.
Kommentar af rettentilselvforsvar — 9 maj 2008 @ 10:20
Bare rolig, Bjørn Elmquist og Anne Bostrup er klar. De følger såmænd blot drejebogen:
1) DDR bringer 7-10 minutters føle-porno om hvor grusomt det er for den sympatiske, unge mand. Til den ende indkaldes et passende sortiment af hans brødre, fætre samt hans gamle morlil, der flæber på skærmen. Mette Walsted Vestergaard kniber en tåre med ansigtet i den rette vinkel.
2) Bjørn Elmquist kærer. Sagen kommmer for landsretten i år 2012. Udvisningen udsættes følgelig.
3) Anne Bostrup forklarer os, at der nu atter er krig i Libanon, og at den rare, rare mand risikerer at komme til skade – i hvert fald at få et psykisk traume (posttraumatisk stress syndrom) dernede.
4) Kulturberigeren sættes på fri fod og Bjørn Elmquist forlanger 50.000 Kr. i erstatning til ham (hvoraf halvdelen til sig selv).
5) Således belært om det danske retssystems fortræffeligheder går paleo-filipenseren ud og voldtager et par utildækkede kødklumper og nyder iøvrigt det søde liv til han dør en naturlig død.
Kommentar af Skjoldungen — 9 maj 2008 @ 11:41