Hodjas Blog

30 april 2008

Islamisk “videnskab” finder den endelige sandhed om Holocaust.

Gemt under: Antisemitisme, Evidens, Historie, Holocaust, Islam, Skjoldungen, Videnskab — Skjoldungen @ 8:49 pm

Det viser sig nu - efter at muslimerne (HamaSS) har undersøgt sagen - at det var jøderne, der udryddede jøderne:

Jerusalem Post skriver om sagen.

6 kommentarer »

  1. Hvem sagde “Der Stürmer”?

    Kommentar af Anna Lyttiger — 30 april 2008 @ 11:58 pm

  2. Anna, du er bagefter. Publikationen hedder nu Samarbejds-Politiken.

    Kommentar af Skjoldungen — 1 maj 2008 @ 12:03 am

  3. Jeg ser det som væren temmelig alvorligt at Pali-Araberne fremlægger mere og mere bizare påstande.

    Ingen af os er vist i tvivl om det uddannelsesmæssige niveau hos, sandsynligvis, hovedparten af den Islamiske befolkning.

    Og deværre ikke kun hos Palierne, men omfattende hele den Mellemøstlige, Islamiske verden.

    Hvordan skal de mennesker selv kunne finde ud af virkeligheden omkring Holocaust ?

    Det kan vel heller ikke udelukkes, at den form for historieforfalskning som der fremføres af Palierne kan medvirke til at forstærke lysten til at slå Israelere ihjel ?

    Desuden - VI kan sikkert se frem til mere Kulturberigelse her i Europa fra dette område, når de 9, snart 10 med Libyen, Islamiske Middelhavslande bliver aktive Partnerlande fra 2010.

    Fra det tidspunkt får dissse landes befolkninger, gennem EUs Fire Fundamentale Frihedssøjlers søjle nr. 4, adgang til Europas lande på lige fod med med EU-landenes egne befolkninger.

    Samtidig skal vi erindre den overvældende befolkningstilvækst der er foregået, og stadig foregår, i disse Islamiske Middelhavslande.

    Vi vil nok gøre klogt i at kalkulere med, at en del af dette befolkningsoverskud vil vende næsen mod Europa .

    Så - effekten af det der foregår dernede her og nu får vi nok også æren af at skulle opleve på den ene eller den anden måde.

    Kommentar af Vivi Andersen — 1 maj 2008 @ 11:12 am

  4. Hvorfor er jeg ikke det fjerneste overrasket?

    Kommentar af Mikael — 1 maj 2008 @ 1:31 pm

  5. Underligt den laver det nummer i overskriften - det kan ikke ses i koden?

    Kommentar af Hodja — 1 maj 2008 @ 9:54 pm

  6. “Science is nothing else than

    the search to discover unity in the

    wild variety of nature – or more

    exactly, in the variety of

    our experience”.

    Jacob Bronowski

    Kommentar af Fausto Intilla — 24 maj 2008 @ 8:15 am

RSS af kommentarer til dette indlæg. TrackBack en URI

Skriv en kommentar